Haljastuses kasutatavate metallist piirete paksus oleneb kasutuskohast, piirde tarbest (milleks on vaja?) ja visuaalsest poolest.
Koduaeda sobib õhem piire, mida on kerge paigaldada. Selliseid piirdeid saab vajadusel ümber paigutada / ka kohendada ning sobivad kohtadesse, kus ei toimu suurtel koormustel tallamist. Piiret saab multši lisamisel ka tõsta. Sellised kohad on üldiselt koduaiad ning selliseid kohti leidub ka suurtel ning üldkasutatud haljasaladel.
Aladel, kus toimub tallamist ja pidevat suurema tehnikaga liikumist, peaks paigaldatav piire ulatuma sügavamatesse kihtidesse, et tagada piirde stabiilsus ning paikapidavus. Selleks peaks piirdel olema nii paksust kui ka laiust. Paigaldusel peaks piire toetuma kindlale aluspinnale.
Sellist piiret vajadusel lihtsalt tõsta ei anna.

Piirde nähtavus ehk visuaalne pool on jällegi maitseasi. Kas soovitakse piiret presenteerida või mitte. Kas piire loob ka raamistiku või täidab ainult eralduse eesmärki. Visuaalselt loomulikum jääb õhem piire, ehk siis piire, mida ei märka. Kui anda aladele rõhutatud raamistik siis on paksem piire nähtavam.

Valik toimubki sellisel juhul alljärgnevalt:  otstarve ˃ kasutuskoht ˃ visuaalsus.

Mõned näited piiretest:

1.      1,5 mm paksune värvita piire peenra ja graniitkillustiku vahel
2.      1,5 mm paksune värvita piire muru ja tartaani vahel
3.      3 mm paksune värvitud piire muru ja istutusala vahel
4.      6 mm paksune värvitud piire muru ja istutusala vahel