Eestimaa suvi on üsna üürike ning seda enam tahavad aiaomanikud nautida oma koduaias kauneid õitsvaid lilli ning peenardes sõrmed mullaseks teha. Nagu öeldakse – näpud mullas, närvid korras!

Aianduse huvi algab tavaliselt oma maalapikese või maalähedase kogemusega. Nii nagu iga hobi nõuab ka aed oma aega ja seetõttu on paljud aega säästvad lahendused leidmas kannakinnitust ka meie aedades. Üheks selliseks on peenrapiirete kasutamine istutusalade ümber. Nägusus annab lisaväärtuse ja nautimisaega lisandub.

Kuidas aeda planeerida?

Kaunis aeg algab planeerimisest. Alustuseks tasub läbi mõelda ning paberile joonistada, kuhu teha peenrad ning millised taimed ning nende sordid omavahel sobituma panna. Mõelda taimede kõrguste, laiuste värvide, struktuuride ja ka aastaaegade peale. Vajadusel tasub alati konsulteerida asjatundjaga. Erinevad mõtted ja lahenduste variandid aitavad enda soovides aru saada. Ja oluline on planeerimise algusfaasis selgeks teha olemasolevad tingimused ning nendest lähtudes kooskõlas soovidega ka kõik siis üles tähendada.

Milleks ja millal kasutakse peenrapiirdeid?

Peenrapiirdeid kasutatakse väga erinevate lahenduste juures ja nende teostamiseks. Erinevate

puude, kivide ja skulptuuride piirdeks, erinevate pinnakatete, näiteks teede, peenraalade ja hoonete äärte eraldamiseks, mustrite loomiseks aga ka lihtsalt aladel tehtavate korrastustööde ja hoolduse vähendamiseks.

Gardenfixi äärised on valmistatud erinevatest materjalidest: tsingitud, värvitud (pruun, must, roheline) ja saadaval ka korrodeeruvana. Võimalik ka erilahendustena kõik muud värvid.

Eramuaeda pakume valmiskujul piirdeid kolmes erinevas kõrguses ja ka erinevas paksuses.

Põnevamat efekti pakuvad korrodeeruvad aiapiirded, mis on valmistatud metallist, millele ilmastiku tõttu tekib naturaalne rooste. Küll aga ei tasu karta, et aiapiirded roostega hävinevad – need ääred kaunistavad teie aedu aastakümneid. Roosteste äärtega saab luua omapäraseid ja pilkupüüdvaid lahendusi.

Eestis toodetud Gardenfixi peenraääris on vastupidav, hooldusvaba, stiilne ning seda on lihtne paigaldada. Ka ei tasu arvutamisega pead vaevata, sest kodulehep www.gardenfix.ee on mugav kalkulaator, kus tasub vaid sisestada peenra pikkuse ning saate kohe teada, mitu äärist teil peenra kujundamiseks vaja läheb. Samuti tasub läbi mõelda otstarve ja kujunduslik nägemus.

Ehk siis lühidalt on aia ruumi loomine sarnane siseruumi loomisele.

Tervik saavutatakse paljude üksikdetailide kooslusena.

Peenrapiirde erinevad kasutusvõimalused:

  • Erikujulised lahendused
  • Erinevate materjalide eraldamine
  • Muru raamistamine
  • Üksikobjektid murus
  • Erinevad stiilid
  • Aiateed,